AB Sivil Toplum Diyaloğu 5. Dönem Programı kapsamında Avrupa KSS Ağı (CSR Europe) ortaklığında “KSS Yoluyla Özel Sektör Sivil Toplum İşbirliğinin Güçlendirilmesi” (Responsible Impact) projesi Kapanış Etkinliği-Rapor Lansmanı 10 Mart 2020 Salı İstanbul’da  gerçekleşti.

1 Nisan 2019’da başlayan ‘’KSS Yoluyla Özel Sektör Sivil Toplum İşbirliğinin Güçlendirilmesi” projesi kapsamında 12 ay boyunca sektörler arası iş birliklerini güçlendirmek ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk kavramını daha anlaşılır kılmak adına 7 bölgede Kapasite Geliştirme Eğitimleri verildi. Ardından Özel Sektör ve Sivil Toplum Kuruluşlarıyla ayrı ayrı yapılan mülakatlarla KSS’nin Avrupa’da ve Türkiye’deki iyi örnekleri, KSS kavramına bakış açıları hazırlanan karşılaştırmalı final raporu ile birlikte ortaya konuldu. 10 Mart 2020 Salı günü İstanbul’da gerçekleşen etkinlikte, projenin hem kapanışı hem de hazırlanan final raporunun tanıtımı yapıldı. Etkinlik hem özel sektör hem sivil toplum hem de kamu alanında çalışan insanların katılımıyla yine projenin ismi ve amacına uygun olarak farklı sektörlerin bir araya gelebilmelerini sağladı.

Avrupa ve Türkiye’de Kurumsal Sosyal Sorumluluk Yoluyla Özel Sektör Sivil Toplum İş Birliği Raporu‘na buradan erişebilirsiniz.

Etkinlik basın bültenine buradan ulaşabilirsiniz. 

Etkinlik görsellerine buradan ulaşabilirsiniz.