Ortaklar

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği 2005 yılında; Türkiye’de kurumsal sosyal sorumluluk kavramının uluslararası standartlarda yaygınlaşmasını ve Türkiye’nin hayırseverlik temelinde vakıf, dernek, ahilik kültürü ile zaten var olan sosyal sorumluluk bilincini uluslararası alanda tanıtmak amacıyla kurulmuştur.

KSS Türkiye; sürdürülebilir gelişim, kurumsal yönetim ve kamu-sivil toplum-özel sektör işbirliğini temel alan bir yaklaşım sürdürmektedir. KSS Türkiye’nin misyonu, toplum, ekonomi ve çevre konularında sosyal sorumlu davranabilmek adına iş dünyası için araç, kaynak, metodoloji oluşturmaktır. Bu sayede şirketler toplumsal gelişim üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabileceklerdir. Dernek bu kapsamda KSS alanında bilimsel araştırmalar yapmakta, ilgili kurumlara destek hizmetleri sağlamakta, ulusal ve uluslar arası çok paydaşlı KSS projeleri yürütmektedir. 

Dernek hakkında detaylı bilgi için; https://kssd.org

Avrupa KSS Ağı (CSR Europe)

Avrupa KSS Ağı, Kurumsal Sosyal Sorumluluk alanında Avrupa’nın önde gelen iş ağıdır. 45 kurumsal üyesi ve 41 Ulusal Partner ağı sayesinde, 10.000’den fazla şirketi bir araya getirir ve KSS uygulamalarının geliştirilmesini ve uygulanmasını desteklemek isteyen işletmeler için platform olarak hizmet vermektedir.

Sürdürülebilirlik gündemini ileriye taşımak misyonuyla hareket eden Avrupa KSS Ağı, Avrupa sınırlarının ötesine geçerek dünyanın pek çok ülkesindeki KSS organizasyonlarıyla iş birliği yapmaktadır.

Avrupa KSS Ağı hakkında detaylı bilgi için; https://www.csreurope.org/